Неділя, 29.03.2020, 01:54

Головна » 2019 » Грудень » 18 » Тиждень права
Тиждень права

З 9 по 13 грудня 2019 року у Драбівському НВК проводився Всеукраїнський тиждень права, метою якого є підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться Тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

– активізувати роботу щодо формування у дітей та учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших;

– виробити навички відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища;

– здійснювати інформаційно-просвітницьку та профілактичну діяльність, спрямовану на попередження вчинення правопорушень неповнолітніми;

– виховувати інтерес до активної суспільної діяльності в межах правового поля;

– розвивати громадянську свідомість школярів.

Розпочався Всеукраїнський тиждень права загальношкільною лінійкою, на якій ознайомлено учнів із планом проведення предметного тижня.

Класними керівниками 1-11 класів проведена година спілкування «Що треба знати про право і закон».

Учителі правознавства Нога Т.Б., Пилипенко М.О. провели для учнів 9-11 класів Всеукраїнський урок «Права людини».

На початку Тижня права вчитель правознавства Нога Т.Б. разом із учнями 9 класу відвідали тематично-правовий захід у районній бібліотеці «Знай свої права», мета якого полягала у сприянні розвитку в учнів правової культури та формуванні активної громадянської позиції.

З учнями 11 класів учитель правознавства Пилипенко М.О. організувала екскурсію до установ органів виконавчої влади. Під час екскурсії діти мали змогу більше дізнатися про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про законодавчі органи державної влади України, їх функції та повноваження.

Надзвичайно цікавою для учнів 5-11 касів стала правова гра «Юні правознавці», яку підготували заступник директора з виховної роботи Смірнова Н.О. та педагог-організатор Третяк В.В. Гра складалася з двох турів: теоретичного і творчо-практичного. У І турі перемогу здобули учні 8-А класу Мірошник Євгеній (І місце), Легоша Олексій (ІІ місце), учениця 9-Б класу Гура Каріна (ІІІ місце). У ІІ турі перемогу вибороли учні 6-В класу Баб’як Дарина, Дрянов Богдан (І місце), Ситник Максим (ІІ місце), учениця 9-Б класу Гура Каріна (ІІІ місце).

У рамках проведення тематичного тижня соціальний педагог Потапенко О.М. для учнів 7-9 класів провела акцію «З турботою про ближнього», яка спрямована на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.

Проведені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в них правові почуття, активну позицію у правовій сфері, виробити навички правомірної поведінки, подолати в свідомості помилкові погляди та переконання.

Переглядів: 34 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2019  »