Середа, 19.12.2018, 08:22

Головна » 2018 » Жовтень » 17 » Співпраця в системі «школа-вуз» як інноваційний підхід до неперервної освіти
Співпраця в системі «школа-вуз» як інноваційний підхід до неперервної освіти

Освіта сьогодення в нашій країні переживає період серйозних реформ, які спрямовані на те, щоб її рівень відповідав високим європейським стандартам. Реформи зачіпають не тільки вищу школу, яка охоплена переходом до Болонської системи, а також і заклади загальної середньої освіти. Зараз ми можемо спостерігаємо зміни як в навчальних програмах, так і в самих методах та прийомах викладання. Всі ці зміни мають за мету перехід до гуманістичних, комунікативних методів у навчанні та вихованні. Ми хочемо бачити нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, яка володіє необхідними знаннями і навичками, вміє самостійно вирішувати поставлені перед нею завдання.

Перспективною для сучасного освітнього закладу є інноваційна діяльність. Визначаючись з інновацією для подальшої діяльності Драбівського НВК, було обрано проблему впровадження неперервної економічної освіти в навчально-виховний процес. У рамках поставлених завдань 10 жовтня 2018 року спланована зустріч учнів та вчителів Драбівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія» з викладачами навчально-наукового інституту економіки та права Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького з метою укладення договору про співпрацю вишу та школи. У рамках партнерства заплановано ряд заходів у таких напрямах: удосконалення навчальної діяльності та поліпшення успішності учнів з фінансової грамотності; ефективний професійний розвиток педагогів; координація, розвиток та оцінювання навчальних програм і процесу навчання; мобілізація, розподіл та ефективне використання освітніх ресурсів з даної тематики.

День зустрічі був досить насичений: квест-екскурсія по школі, вітальне слово директора Драбівського НВК Бугай Людмили Миколаївни, творчий звіт роботи гуртка «Цікава економіка» вчителем економіки Калач Інною Вікторівною, презентація учнями 11-А класу економічного проекту «Роль децентралізації в оновленні та розвитку села».

Директор навчально-наукового інституту економіки та права Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Андрусяк Василь Миколайович, кандидат економічних наук, доцент розповів про структуру освітньої діяльності інституту економіки і права, вручив подарунки від навчального закладу.

Профорієнтаційну роботу провела заступник директора з навчальної роботи навчально-наукового інституту економіки та права Данильчук Анна Борисівна, кандидат економічних наук, старший викладач інституту, яка роздала учням презентаційні буклети, в промові озвучила перелік економічних спеціальностей та предметів ЗНО.

Яценко Олександр Володимирович, професор кафедри економіки підприємства, обліку і аудиту, доктор економічних наук у своєму вітальному слові детально розповів учням про перспективи економічних спеціальностей, сфери діяльності спеціалістів як в сільській місцевості, так і в місті. Для керівного апарату школи він презентував власну монографію «Формування конкурентних переваг інноваційно-орієнтованого сталого розвитку сільських регіонів»

Директори успішно уклали договір про партнерську співпрацю між Драбівським НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія» та навчально-науковим інститутом економіки та права Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Запорукою ефективності партнерства шкіл та університетів є готовність педагогічних працівників, членів партнерства, здійснювати спільну діяльність, яка сприятиме кращому розумінню специфіки кожного рівня освіти, можливостей реалізації освітніх реформ та різних форм професійного розвитку.

Переглядів: 41 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »