Вівторок, 31.03.2020, 09:36

Головна » 2020 » Лютий » 26 » Міжнародний День рідної мови
Міжнародний День рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Драбівського НВК. 21 лютого пройшов загальношкільний виховний захід «Наша мова – глибина тисячоліть», в якому активну участь взяли учні 5-11 класів під керівництвом учителя української мови та літератури Івченко Л.Д. Знавці рідного слова познайомили всіх присутніх з історією становлення рідної мови, поезіями про мову –  Лесі Українки, Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Тараса Шевченка, крилатими висловами про мову видатних людей. Учні з цікавістю переглянули відео «15 фактів про українську мову», сценки про багатство та милозвучність рідної мови. На святі звучала і задушевна українська пісня.

21 лютого 2020 року учні та вчителі початкових класів активно святкували Міжнародний день рідної мови. Пісні, вірші, українські народні ігри, прислів’я рідною мовою звучали в кожному класі на уроках та перервах.  А які прекрасні національні костюми були на дітях! Учні 1-А класу під час ранкової зустрічі заслухали та обговорили казку «Як народ забув свою Мову» та переглянути пізнавальне відео «Найцікавіші факти про українську мову». Учні 3-А та 4-А класу під час перерв водили народні хороводи, співали пісень та грали в українські народні ігри. З нагоди Міжнародного дня рідної мови учні 2-А класу спробували створити свою першу відеороботу «Я люблю українську мову!», ознайомилися з технікою  створення анімації стоп-моушн (Stop-Motion).

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

Переглядів: 21 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2020  »