Вівторок, 31.03.2020, 08:21

Головна » 2017 » Березень » 20 » Герой нашого часу
Герой нашого часу

Чи думали колись хлопчаки, які гралися у «війнушку», стріляли із іграшкової зброї чи у кожній палиці бачили рушницю або пістолет, що у дорослому житті зіткнуться зі справжньою війною? А героїчну смерть, подвиг людського духу, піт і кров війни доведеться бачити не в кіно, а насправді? Те, що колись видавалося неймовірним, у наші дні, на жаль, є сумною реальністю, і багато наших земляків-драбівян стали на захист рідної землі.

Серед них і Стойда Віктор Петрович, якого у січні 2015 року було призвано до української армії. Після місячної підготовки у навчальному центрі «Широкий Лан» він був направлений до 25 Окремої десантної бригади, у складі якої потрапив до місця проведення АТО.

Те, що для багатьох у випусках новин звучить як загальновідомі назви населених пунктів, а на картах виглядає, як географічні позначення, для Віктора Петровича стало суворою реальністю. Бригаді було доручено контролювати Сіверський канал та насосну станцію, яка подає воду Горлівці. Такий стратегічний об’єкт не міг не зацікавити терористів, тому довелося пережити не один артобстріл, відбити не одну вилазку ворожих ДРГ.

А ще були рейди тилами противника для перехвату і знешкодження колон із живою силою і технікою сепаратистів. Коли ж стало гаряче в Авдіївці та під Дебальцево, побували десантники і там.

З особливим піднесенням сприйняли солдати, а серед них і наш герой, наказ вирівняти лінію оборони. І нехай з великими труднощами просунулися десь лише на лічені сотні метрів, десь лише на 1-2 кілометри, але визволили ще клаптик рідної землі, відвоювали те, що дане Богом нам з діда-прадіда!

У 2016 році Стойда В. П. разом зі своїми побратимами був переведений у Гаврилівку, а згодом 17 квітня був звільнений у запас. Драбівщина привітно зустріла достойного сина.

Учні 9-В класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія» запросили Віктора Петровича на зустріч. Вона пройшла дуже тепло і зворушливо. Учасник АТО своїми розповідями переконав дітей, що у будь-якій складній ситуації найцінніша – дружба. Вона здатна на дива: підніме настрій у скрутну хвилину, врятує від небезпеки, допоможе тоді, коли на порятунок уже не сподіваєшся.

Школярі підготували для гостя слова вдячності, вручили квіти. Також дев’ятикласникам було дуже цікаво дізнатися про антитерористичну операцію більше, тому гостю довелося відповісти на цілий шквал запитань. Найчастіше дітей цікавили питання, коли ж закінчиться агресія стосовно України і настане довгоочікуваний мир та що вони можуть зробити, щоб допомогти. А ще було зроблено фото на згадку про цікаву і незабутню зустріч.

Переглядів: 155 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2017  »