Неділя, 25.08.2019, 02:01

Памятка для батьків

Поради батькам першокласників

1.      Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

2.     Не підганяйте дитину, бо розрахувати час – це ваш обов’язок.

3.     Не відправляйте дитину до школи без сніданку, у школі вона багато працює та витрачає сили.

4.     Збираючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без зауважень.

5.     Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте розслабитися(згадайте, як вам важко після робочого дня. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, вислухайте її.

6.     Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона сама все розповість.

7.     Зауваження вчителя вислухайте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

8.     Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, а 2 – 3 години має відпочити. Найкращий час виконання домашніх завдань з 15 до 17години.

9.     Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15 -20хв треба відпочивати 10 – 15хв.

10.  Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А якщо вже потрібна допомога – без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: „не хвилюйся”, ”ти все вмієш”, „спробуймо поміркувати разом”,  „згадай як пояснював вчитель”.

11.   У спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: „якщо ти добре вчитимешся, то...”.

12.  Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. В цей час головними мають бути справи дитини, її біль, радощі.

13.  У сімї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі питання щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли її щось турбує. Найчастіше це об’єктивні  показники втоми чи перевантаження.

15.  Пам’ятайте, що навіть діти 7 – 8 років люблять казки,   особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути й відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі. Завтра новий робочий день, і дитина повинна бути готовою до нього. Ваша доброзичливість допоможе їй  у цьому.

Поради батькам

щодо запобігання шкільній дезадаптації

1. Формуйте позитивне ставлення до школи
  2. Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини
  3. Формуйте адекватну самооцінку
  4. Не перевантажуйте дитину надмірними заняттями, чергуйте їх з грою
  5. Навчайте етичних норм спілкування з однолітками та дорослими
  6. Привчайте самостійно долати труднощі, які під силу подолати 6 річній дитині
  7. Частіше хваліть а не докоряйте
  8.   Пам’ятайте, що кожна людина має право на помилку
  9.   Частіше згадуйте себе у шкільному віці
  10. Любіть дитину безумовною любовю, приймайте її такою, яка вона є

Особливості стилю поведінки із сором’язливими дітьми

1.  Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів, беріть дитину в гості до знайомих людей.

2.  Не варто постійно турбуватися про дитину, прагнути оберігати її від небезпек, в основному придуманих вами, не намагайтеся самі зробити все за дитину, запобігти новим ускладненням, дайте їй певну міру волі і відкритих дій.

3.  Постійно зміцнюйте в дитині впевненість у собі, у власних силах.

4.  Залучайте дитину до виконання різних доручень, зв’язаних із спілкуванням, створюйте ситуації, в яких сором’язливій дитині довелося б вступити в контакт з «чужим» дорослим. Наприклад: «Треба довідатися, про що ця цікава з чудовими картинками. Давайте запитаємо в бібліотекаря і попросимо дати її нам подивитися».

5.  Звичайно в такій ситуації «вимушеного спілкування дитина спочатку на стільки, що вітається тільки пошепки, відводячи очі, і не відриваючись від руки матері. Зате , ідучи, прощається голосно й чітко, іноді навіть посміхається.

«  Серпень 2019  »
  • Drabiv NVK © 2019Безкоштовний хостинг uCoz