Вівторок, 31.03.2020, 08:15


Драбівський навчально-виховний комплекс
"загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8900
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Аукціон ідей

Приватне листування електронною поштою як лінгвістичний об’єкт

Назва науково-дослідницької роботи: «Приватне листування електронною поштою як лінгвістичний об’єкт»
Автор: Циганок Олександра Володимирівна – учениця 11 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія» Черкаської області.
Наукове відділення: Філології та мистецтвознавства.
Секція: «Українська мова».
Науковий керівник: Івченко Любов Дмитрівна, вчитель української мови і літератури.
Дата написання роботи: 2012 рік.
Досягнення: ІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Незважаючи на появу наукових розвідок, присвячених проблемам застосування мови в Інтернет, дослідження приватної переписки електронною поштою в українському мовознавстві практично відсутні.

Актуальність дослідження зумовлена потребою комплексного вивчення лінгвальних особливостей тексту епістолярного мовлення електронної пошти як альтернативи традиційним його проявам. Аналіз приватних листів електронної пошти дозволить простежити основні тенденції в оновленні епістолярного мовлення взагалі та в приватному спілкуванні зокрема. Мета роботи полягає в з’ясуванні особливостей створення електронних приватних листів, дослідженні спонтанної писемної мови – феномена, який не отримав належного висвітлення в науковій літературі. Джерельною основою дослідження слугували тексти приватних електронних листів молодих людей, які є активними творцями мови Інтернет-спілкування.

Комп’ютерний та молодіжний сленги, англіцизми, русизми виступають лексичною базою для текстів приватних електронних листів. Для передачі невербальних засобів під час комп’ютерного спілкування використовується графічна знакова система.

Вагомою проблемою приватного листування засобами новітніх технологій є недотримання мовних норм комунікантами. Користувачі Інтернет допускають орфографічні, пунктуаційні, стилістичні мовні огріхи, яких під час усного спілкування уникають, що, у свою чергу, негативно відбивається на мові в цілому і потребує наукового вивчення та розроблення спеціальних мовних норм для користувачів електронною поштою на побутовому рівні.

 

 

Історія створення паспорта і перепис населення


 Назва науково-дослідницької роботи: «Історія створення паспорта і  перепис населення».

Автор: Осадча Юлія  Василівна – учениця 11 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія» Черкаської області.

Наукове відділення: Історії та географії.

Секція: «Історія України».

Науковий керівник: Сидоренко Галина Михайлівна, вчитель історії.

Дата написання роботи: 2012 рік.

Досягнення: ІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. 

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує власника та підтверджує громадянство України. Тому актуальність дослідження зумовлена потребою вивчення історії створення паспортної системи від часів Київської Русі до незалежної України, невід'ємною частиною якої є перепис населення. Окрім того мета роботи полягає в дослідженні конструкції паспорта, матеріалів для його виготовлення, фонових графічних зображень.

Джерельною основою дослідження слугували зразки паспортів СРСР, українського закордонного паспорта та паспорта України.

Вагомою проблемою є захищеність паспорта та ідентифікаційних карток від підробок.

Недосконалістю сучасного паспорта України є відсутність даних про національність особи та військову зобов'язаність громадянина, що спонукає до вдосконалення паспортної системи України.Педальний трикутник: властивості та застосування

 

Назва науково-дослідницької роботи: «Педальний трикутник: властивості та застосування»
Автор: Хмара Антоніна Василівна – учениця 10 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія»                                        Черкаської області.
Наукове відділення: Математики.
Секція: «Математика».
Науковий керівник: Кравченко Ольга Григорівна, вчитель математики.
Дата написання роботи: 2011 рік.
Досягнення: ІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. 

 Науково-дослідницька робота «Педальний трикутник: властивості та застосування» містить інформацію про різні види трикутників за нетрадиційними способами їх утворення, теоретичний матеріал щодо педального та ортоцентричного трикутників; власні дослідження про обмеженість місцезнаходження педальної точки Р та виду базового трикутника.

Розглянуто власні способи розв'язування задач та пропозиції щодо практичного використання знань про вищеозначений трикутник. Основна мета роботи - розширення знань з розділу геометрії «Трикутник», зокрема про педальний трикутник; проведення власних спостережень про можливість існування педального трикутника в тупокутному базовому та ймовірність місцезнаходження педальної точки Р не всередині трикутника, а на одній із сторін або поза його межами.

Актуальність та новизна теми зумовлюється недостатністю інформації про педальні трикутники та їх властивості. Висновки та отримані результати полягають у тому, що окремі властивості педальних трикутників зберігаються і для тупокутного базового і для педальної точки, яка знаходиться не обов'язково всередині трикутника.


                                  Подолання абсурдності буття у художньому світі А. П. Чехова 

                                                                                              

Назва науково-дослідницької роботи: «Подолання абсурдності буття у художньому світі А. П. Чехова».
Автор: Каюк Анна Олександрівна – учениця 11 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія» Черкаської області.
Наукове відділення: Філології та мистецтвознавства.
Секція: «Зарубіжна література».
Науковий керівник: Бугай Людмила Миколаївна, вчитель зарубіжної літератури.
Дата написання роботи: 2010 рік.Досягнення: ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.  

Вибір теми наукової роботи «Подолання абсурдності буття у художньому світі А. П. Чехова» зумовлений її актуальністю, адже однією з найважливіших проблем сьогодення є спроба знайти своє щастя, пристрасне бажання бути коханим, прагнення зайнятися тією сферою діяльності, яка б дала можливість людині самореалізуватися у недосконалому і безглуздому світі.

Тому мета роботи полягає у розкритті феноменів абсурдності життя та кохання як конститутивних моментів людського буття у художньому світі А. П. Чехова.  

Текстуальне дослідження специфічних особливостей категорії кохання у художній концепції Чехова свідчить про те, що його герої в безглуздому і недосконалому світі страждають від відсутності гармонії, віри в красу і добро, не витримують випробування коханням, вони не використовують той шанс, який їм дає життя, втрачають майже свідомо, заглушивши чутливість душі і прикриваючись від усього світу високою вимогливістю до себе. Внутрішнє незадоволення героїв, їх абсолютна залежність від обставин зовнішнього світу, протистояти яким вони не в силах, зневіра, замкнутість, відчуженість від інших, самота, нудьга – тобто ті ознаки, які малюють нам психологічний портрет людини, що загубилася у чужому, незрозумілому, безглуздому світі, пояснюють песимістичний погляд Чехова щодо вирішення теми кохання.

Хоча в чеховських творах переважає песимізм і безнадійність, проте можна відмітити упевненість автора в тому, що всяка жива душа, всяка людська істота являє собою самостійну, незамінну, абсолютну цінність, яка не може і не повинна розглядатися виключно як засіб, але яка має право на милість, на людську увагу.   Яку б владу не мали речі, смерть і час над вульгарними і обмеженими людьми, яким би «ілюзорним», «фантомним» і «збитковим» не було кохання, Чехов шукав вихід в активній творчій діяльності героїв, їх морально-етичних цінностях, власній позиції по відношенню до долі і не виключав можливості у зверненні до Бога. Саме релігійна свідомість давала можливість єднання, створювала образ «загальної ідеї», робила життя осмисленим. Тому віра в себе для героїв Чехова може бути знайдена через віру в Бога.

Сутність і наукова новизна дослідження полягає в порівняльному аналізі життєвої позиції героїв Чехова і громадян України. Соціологічне Інтернет-опитування показало, що існують різні погляди на співвідношення між суспільними факторами і станом людини. Обробка соціологічних даних свідчить про те, що сучасне покоління подолало страх перед абсурдністю буття. Це люди, які здатні перемагати життєві обставини, боротися за своє кохання і бути творцями власного життя.   

 

Молодіжні організації в Україні


Назва науково-дослідницької роботи: «Молодіжні організації в Україні».
Автор: Орел Катерина Миколаївна – учениця 11 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія» Черкаської області.
Наукове відділення: Історико-географічне.
Секція: «Історія України».
Науковий керівник: Сидоренко Галина Михайлівна, вчитель історії.
Дата написання роботи: 2009 рік.
Досягнення: ІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. 

Мета наукової роботи «Молодіжні організації в Україні» полягає у тому,  щоб висвітлити історію молодіжного руху в Україні, місце молодіжного руху у суспільно культурному житті держави,  у суспільно-політичному розвитку України.

Завдання наукової роботи:

·         показати діяльність молодіжних організацій та їх місце у молодіжному русі Європи та всього світу;

·         розкрити історію становлення молодіжного руху Драбівщини;

·         показати форми і методи діяльності СНУМ (спілки незалежної української молоді), спортивних та культурних організацій;

·         на прикладах конкретних особистостей виховувати активну життєву позицію у розбудові молодої незалежної України;

·         показати значення для молодіжного руху України зв’язків з міжнародною спільнотою.

Отже, кожна держава у своїй діяльності спирається на молоде покоління. Молодіжний рух у країні потрібен старшому поколінню, керівникам держави для виконання соціально-економічних завдань, розвитку культурних і спортивних традицій, щоб розкривати молоді особистості як активних громадян Української держави.

 

Теорема Піфагора і методи її  доведенняНазва науково-дослідницької роботи: «Теорема Піфагора і методи її  доведення».
Автор: Потапенко Сергій Олександрович – учень 10 класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка-гімназія» Черкаської області.
Наукове відділення: Фізико-математичне.
Секція: «Математика».
Науковий керівник: Ярошенко Тетяна Володимирівна, вчитель математики.
Дата написання роботи: 2009 рік.Досягнення: ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. 

Вибір теми наукової роботи «Теорема Піфагора і методи її  доведення» зумовлений її актуальністю, адже, застосовуючи теорему Піфагора, архітектори та землеміри створюють власні проекти, будують нові споруди.

Мета роботи полягає у розкритті теореми Піфагора як джерела надзвичайних математичних відкриттів.

Дякуючи тому, що теорема Піфагора дозволяє знаходити довжину відрізка (гіпотенузи), не вимірюючи його, вона ніби відкриває шлях з прямої на площину, з площини в трьохмірний простір і далі - багатовимірний простір. Цим визначається її особлива значущість для геометрії і математики в цілому.

У деякій мірі в теоремі Піфагора, як у зерні, знаходиться вся евклідова планіметрія.

Теорема Піфагора лежить в основі багатьох загальних метричних співвідношень на площині і в просторі. Загалом на неї спирається і тригонометрія.

Праці Піфагора можна вважати відправним пунктом дослідження невизначених алгебраїчних нерівностей.                                                                                      Далі

  

 


Вхід на сайт
Погода
Гаряча лінія
Розклад дзвінків
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • Drabiv NVK © 2020Безкоштовний хостинг uCoz